Zbliża się wrzesień. Nie jest żadną tajemnicą, że wraz z jego nadejściem do szkół wyruszą dzieci i młodzież. Jednakże również nie powinno zaskakiwać, że spora część z nich jest nieprzygotowana. Dlatego właśnie tak bardzo istotne jest zaopatrzenie ich we właściwe notatki. Szczególnie tyczy się to tych, których nie stać na własne podręczniki.

Zachęcam, aby rodzice i inni opiekunowie prawni zadbali o to, aby ich pociechy miały właściwe druki szkolne. Kserówki zawierające notatki mogą bardzo pomóc w nauce i zarządzaniu materiałem informacyjnym. Generalnie takie kartki zawierają podobną ilość informacji, co szkolny podręcznik, a nie jest konieczne zabieranie z sobą całego kompletu naraz. To znacznie ułatwia sprawę, albowiem w dzisiejszych czasach coraz więcej młodych ludzi ma przeciążone kręgosłupy.
Ponadto autorzy druków szkolnych zazwyczaj, choć trzeba przyznać, że nie zawsze, dbają o to, ażeby ich notatki był znacznie bardziej przejrzyste od oficjalnych podręczników, jak również pozostałych zwyczajnych sposobów przekazywania informacji uczniom. Nie popadajmy jednak w rodzaj fanatyzmu. Nie wszystko jesteśmy w stanie przedstawić na kilku kartkach o formacie A4. Czasami podręcznik jest po prostu niezbędny dla prawidłowego rozumienia danego tematu, przez co jesteśmy zmuszeni tak, czy inaczej do jego zakupu.