Usuwanie znamion Warszawa (7)Wszelkiego rodzaju zmiany skórne mogą stanowić zagrożenie zdrowotne. W związku z tym, że nie ma opracowanej żadnej metody leczenia znamion barwnikowych, to najczęściej pozostaje ich obserwacja lub usunięcie.
Warto pamiętać, że szczególnie w przypadku znamion barwnikowych dysplastycznych, a więc o nieregularnych kształtach mocno wzrasta ryzyko rozwoju czerniaka złośliwego i tego typu znamiona najlepiej w miarę wcześnie usunąć. Zwlekanie z podjęciem decyzji bywa naprawdę tragiczne w skutkach.
Usuwanie znamion Warszawa nie jest zbyt poważnym zabiegiem i przebiega w znieczuleniu miejscowym, jednak wymaga zachowania szczególnej uwagi ze strony osoby przeprowadzającej ów zabieg.
Niektóre osoby wola nawet profilaktycznie usunąć znamiona,  szczególnie gdy są one narażone na działanie promieni słonecznych, wyraźnie przeszkadzają albo po prostu ze względów czysto estetycznych.
Jedno jest pewne – usuwanie znamion Warszawa gwarantuje pozbycie się kłopotu w bardzo komfortowych i przede wszystkim w pełni bezpiecznych warunkach.