Jako młody obywatel myślisz o swej zawodowej przyszłości. Być może rozważasz karierę w wojsku lub policji? W tym artykule pomożemy Ci zdecydować czy warto związać swą przyszłość ze służbą w policji. Jeżeli udałoby Ci się przejść pozytywnie trudne testy do policji i tym samym przebrnąć przez gęste sito rekrutacyjne, to zostaniesz policjantem.

Jako młody stróżów prawa, na pół roku trafisz do koszarów szkoły policyjnej, gdzie nauczysz się podstaw tego zawodu. Po powrocie otrzymasz mundur podejmiesz pracę w określonej jednostce. Wynagrodzenie na samym początku będzie wynosić około dwóch tysięcy złotych netto, w zależności od regionu (tj. więcej zarobisz w Warszawie, niż na powiatowym posterunku). Czy dwa tysiące złotych to dużo? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam, chociaż jak już pewnie zauważyłeś młody człowiek w Polsce rzadko zarabia więcej.

W przyszłości masz jednak klarowną drogę kariery w służbach policji i pewność podwyżek ? dodatkowo otrzymasz szereg benefitów socjalnych, o których 90% ludzi może tylko pomarzyć.