Kiedy ściągnąć taśmę malarską?

Użycie taśmy malarskiej podczas malowania pomieszczeń jest dla większości osób sprawą oczywistą. Mniej oczywiste jest jednak to, jak takiej taśmy prawidłowo używać. Większość osób, które podjęły się użycia taśmy podczas malowania pokoju, nie ma pojęcia, kiedy można ją od ściany odkleić.
Taśmę malarską powinno się ściągać po malowaniu, kiedy tylko farba, która znalazła się na samej taśmie, lekko podeschnie. Robimy tak tylko w przypadku, kiedy nie będziemy nakładać drugiej warstwy farby.
Jeśli ściągniemy ją pomiędzy pierwszym, a drugim malowanie możemy zniszczyć zamierzony efekt. Przykładowo: odcięcia będą nie równe.
Po nałożeniu drugiej warstwy nie należy czekać zbyt długo z odklejaniem taśmy. Odklejanie taśmy po zbyt długim czasie spowoduje, że będzie się rwała, nie odejdzie od ściany płynnie, w jednym kawałku. Na odklejenie taśmy będziemy musieli poświecić sporo czasu. Może się również zdarzyć, że taśma tak mocno przyklei się do ściany, że zostawi nieestetycznie wyglądające ślady po kleju.

tagi: taśmy CuZu39Pb, taśmy transportowe Primacon, taśmy transportujące Primacon, Primacon taśmy transportujące, Primacon taśmy transportowe