Dlaczego warto brać udział w szkoleniach BHP
Ze szkoleniami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy mamy do czynienia już od lat szkolnych. Większość z nas nawet nie jest tego świadoma, że nauczyciele i pracownicy szkoły próbują je nam przemycić. Zwracają uwagę na potrzebę mycia rąk, ostrożnego chodzenia po schodach, czy unikania wchodzenia na mokre powierzchnie. Dzieci nie przepadają za tym, że ktoś je poucza, a dorośli wręcz tego nie znoszą.
Dlaczego jednak warto aktywnie i w pełni świadomie odbywać szkolenia BHP?
Niezależnie od wykonywanego zawodu, szkolenia BHP mogą nas uchronić przed zrobieniem głupoty i niebezpieczeństwem. Np. osoby sprzątające po odbyciu szkolenia BHP wiedzą, że nie można łączyć kilku detergentów, bo grozi to chociażby poparzeniem skóry i dróg oddechowych. Natomiast osoby pracujące na wysokości będą pamiętały, by przypinając się do uprzęży sprawdzić, czy lina nie jest przypadkiem dłuższa od samego budynku. Przykłady można mnożyć w nieskończoność.
Oprócz tego szkolenia BHP podają wiedzę z zakresu prawa pracy, obowiązków pracodawcy i pracowników oraz dają konkretne wskazówki, jak się zachować, gdy w pracy przydarzy wam się wypadek.
Jak podejdziecie do szkoleń BHP jak do kompendium na prawdę przydatnej wiedzy, to już nigdy nie będziecie uważali, że to strata czasu.