Przygotowania do nadchodzącej zimy, obejmują zwykle weryfikację i zakup sprzętu do odśnieżania, i materiałów do zwalczania gołoledzi. Zwykle uwaga nasza skupia się na wybraniu odpowiednich łopat i odśnieżarek, zapominamy jednak o prawidłowym przechowywaniu piasku z solą.
Pojemniki na materiały sypkie powinny być umieszczone w miejscach łatwo dostępnych.
Rynek oferuje szeroką gamę skrzyń do przechowywania piasku i soli, spotykamy proste skrzynie drewniane, metalowe, jak również wykonane z tworzyw sztucznych. Jeśli spojrzymy na te produkty z ekonomicznego punktu widzenia, skrzynie drewniane oraz metalowe pomimo, że należą do najtańszych rozwiązań, mają skrócony okres żywotności poprzez brak odporności na trudne warunki atmosferyczne. Musimy pamiętać również o tym, że zwykle służą one do przechowywania mieszanki piasku z solą, której działanie chemiczne znacznie przyspiesza rozwój korozji.
Dlatego też skupimy się na rozwiązaniu z tworzyw sztucznych. Pojemniki na piach i sól wyprodukowane z wysokiej jakości tworzywa, są odporne na działanie warunków atmosferycznych, jak również na chemiczne działanie soli.
Dodatkową cechą przemawiającą na korzyść pojemników plastikowych, jest ich lekkość , możliwość łatwego transportowania (za pomocą wózków widłowych) jak również konstrukcja pozwalająca na przechowywanie pojemników w sztaplach, co daje nam również oszczędność miejsca przeznaczonego na składowanie pojemników w oczekiwaniu na kolejną zimę.
Pojemniki na piach i sól, produkowane są w różnych wariantach kolorystycznych oraz w różnych rozmiarach, dlatego też bardzo łatwo zaopatrzyć się w taki który będzie najbardziej dla nas odpowiedni. Ciekawym rozwiązaniem ergonomicznym, jest również zastosowanie otworu wysypowego w ścianie pojemnika. Otwór taki umożliwia wybranie z pojemnika mieszanki, bez konieczności otwierania pokrywy, co znacznie skraca czas pracy i ułatwia posypywanie chodników.