rehabilitacja (5)Ile godzin powinniśmy spać?
Jeśli zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem naszego życia jest sen, z pewnością zastanawiamy się, ile godzin powinniśmy spędzać w łóżku. W końcu taka rehabilitacja wymaga czasu, a nie każdy z nas go posiada. Jak długo musimy więc spać, aby odpowiednio się zregenerować?

Absolutne minimum to dla nas sześć godzin. Zawsze pilnujmy więc tego, aby wyrobić ten czas spędzony w łóżku. Nie ma większego znaczenia to, o której kładziemy się spać i o której wstajemy. Takie pory musimy po prostu dopasować do swoich preferencji, pracy, a także stylu życia. Oczywiście im starsi jesteśmy, tym mniej snu potrzebujemy, także na to musimy również zwracać uwagę.

Zastanówmy się jednak także, czy przypadkiem nie spędzamy zbyt wiele czasu w swoim łóżku. To również może być sporym błędem, więc powinniśmy tego unikać. Jeśli bowiem spędzimy na swojej kanapie kilkanaście godzin, nawet po przebudzeniu się zaczniemy odczuwać silne zmęczenie i brak chęci do działania. We wszystkim należy więc koniecznie znaleźć umiar.