Wielu osobom trudno znaleźć odpowiedź na pytanie, czy warto prowadzić szkolenia internetowe. Ciężko znaleźć odpowiedź, ponieważ nie jest ona jasna. Dla niektórych prowadzenie szkoleń będzie dochodowym zajęciem, a dla innych pewnie nie. Wszystko dlatego, że nie każdy interesuje się tym, co ciekawi innych ludzi. Bez wątpienia, aby szkolenie odniosło sukces musi zawierać informacje, które ludzi interesują. Jeśli więc interesujemy się finansami i znamy się na inwestowaniu to możemy być spokojni o to, że nasze szkolenie odniesie sukces. Jeśli dodatkowo jesteśmy sumienni i staranni, to mamy całkowitą pewność, że ranking firm szkoleniowych uwzględni naszą firmę, a nawet umieści ją gdzieś w czołówce. Jeśli natomiast mamy bardzo niszowe zainteresowania, to raczej nie zaciekawimy nimi dużej grupy ludzi. Natomiast jeśli naszym szkoleniem nie zainteresuje się dużo ludzi, to nie będziemy mieli również dużych dochodów. Mimo to warto prowadzić szkolenia, jeśli tylko sprawia nam to przyjemność i pozwala się rozwijać.