Zmiana przepisów zobligowała zakłady mechaniczne do wydawania swoim klientom paragonów fiskalnych za świadczone usługi. To pozwala na ewidencję świadczonych usług i rozliczenie należnego za nie podatku VAT. Jaką kasę fiskalną wybrać do serwisu samochodowego?
Warto wiedzieć, że kasa fiskalna powinna być dostosowana do charakteru konkretnej firmy. Dlatego jednostanowiskowa Posnet kasa fiskalna z tysiącami rekordów, która została zaprojektowana z myślą o sprzedaży w sklepie spożywczym, zupełnie nie sprawdzi się w zakładzie mechanicznym. Producenci przygotowują oferty dedykowane specjalnie dla placówek usługowych.
W serwisie samochodowym dobrze sprawdzają się niewielkie kasy fiskalne, które posiadają wzmocnioną obudowę, silikonową lub gumową klawiaturę. Niewielkie serwisy często wybierają mobilne kasy fiskalne, które są odporne na niskie i wysokie temperatury oraz wilgoć. Takie urządzenie z powodzeniem może trafić na halę serwisową.
Niektóre zakłady mechaniczne świadczone usługi łączą ze sprzedażą części, olejów i płynów oraz kosmetyków samochodowych. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem są średnie kasy fiskalne z bardziej rozbudowaną bazą towarową i termicznym mechanizmem drukującym.