Bilbordy Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej
Odwiedzając ostatnio stolicę natknęłam się na bardzo ciekawe, ale i kontrowersyjne bilbordy. Autorem tych plakatów było PTGO (Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej). Grafiki były wesołe i bardzo kolorowe, jednak jednocześnie informowały o drastycznych statystykach zachorowań na raka szyjki macicy wśród Polek w przedziale wiekowym od 20 do 50 lat.

Bilbord był przewrotny, ponieważ przyciągał wzrok radosną grafiką i wielobarwnymi literami, jednak obserwator z początku zainteresowany zabawnym plakatem zostawał natychmiast sprowadzony na ziemię brutalnymi informacjami. Uznałam ten zabieg za wyjątkowo ciekawy, ponieważ bilbordy doskonale spełniały swoją funkcję informacyjną, jednocześnie nie będąc nudnymi plakatami, na które nikt nie zwraca uwagi.

Zestawienie ze sobą skrajności jest bardzo dobrym zabiegiem, by wywołać w odbiorcy reakcję emocjonalną i spowodować, że będzie się chciał on ustosunkować do podanej mu informacji. PTGO bardzo dobrze zaprojektowało swoje bilbordy, a wiadomości w nich zawarte szybko wbijają się w pamięć.