Grzyby i pasożyty wywołujące choroby są rozpoznane przez naukowców od dość dawna, mimo to medycyna dopiero teraz zaczęła poważnie traktować dolegliwości które wywołały grzyb. Lekarze często schorzenia wywołane grzybami traktują jako infekcje bakteryjne i próbują wyleczyć antybiotykami, które dodatkowo pogłębiają grzybice. Co doprowadza do tego, że wielu chorych wchodzi w błędne koło, z którego trudno się wydostać.
Candida albicans to nieprzyjazny grzyb z typu drożdżowatych, który infekuje błony śluzowe pacjentów – przede wszystkim pochwę, gardło (, a także odbyt. Czasem występuje również na cerze. Nie poddawany leczeniu może dostać się do krwi i zapoczątkowywać jeszcze trudniejsze do pokonania choroby – wpływać negatywnie na serce oraz gardło.
Nieprzezwyciężona konieczność podjadania słodkich rzeczy, niezwykle niedobra tolerancja napojów alkoholowych i powtarzające się dolegliwości gardła – to mogą być symptomy kandydozy, to jest choroby wywoływanej przez grzyba Candida Albicans.

Jakie są przyczyny pojawiania się tego niebezpiecznego grzyba? Człowiek jest przeważnie narażony na wystąpienie kandydozy w czasie dawkowania antybiotyków. Leki unicestwiają wszystkie bakterie – zarówno te dobre, jak i szkodliwe, przez co Candida nie posiada naturalnych nieprzyjaciół i może dowolnie rozprzestrzeniać się w naszym organizmie. Z tego powodu w trakcie brania antybiotyków musimy uzupełniać naszą dietę produktami wyrabianymi z mleka lub odpowiednimi preparatami regulującymi florę bakteryjną, które natychmiastowo wpłyną na odporność. Kolejną przyczyną rozprzestrzeniania omawianego grzyba jest mało zróżnicowana dieta, uboga w witaminy i minerały. Podobnie tutaj należy wspomóc się suplementami diety.
Kandydoza to ciężka dolegliwość, której nie wolno zignorować i wymaga odwiedzin u lekarza. Jeśli już za późno na profilaktykę musimy sięgnąć po środki lecznicze. Dodatkowe antybiotyki mogą jeszcze mocniej zaburzyć bakteryjną homeostazę ludzkiego organizmu, dlatego lepiej sięgnąć po naturalne środki, jak np. wyciąg z oregano czy z drzewa herbacianego. Jeśli grzyb pojawi się w w miejscach intymnych można zaopatrzyć się w sprawdzony specyfik do higieny intymnej.