Ortopedia to specjalność o ogromnej szerokości i różnorodności medycznej, dlatego ortopeda w krakowie leczy szeroką gamę chorób i stanów, w tym musi sobie poradzić w odniesieniu do złamań i zwichnięć, zerwanych więzadeł, zwichnięć. Leczy także urazy ścięgna, naciągnięte mięśnie i ból pleców i skoliozę.

Inne schorzenia

Do tego wszystkiego chirurg ortopeda Kraków leczy także choroby takie jak nowotwory kości, dystrofia mięśni i porażenie mózgowe. Pomocny jest również, jeśli chodzi o nieprawidłowości wzrostu

Ortopedia – perspektywy

Ekscytujące badania komórkowe mogą umożliwić chirurgom ortopedycznym stymulowanie wzrostu więzadeł i kości u pacjentów w przyszłości. Niegdyś większość wcześniejszych prac w ortopedii dotyczyła leczenia dzieci, które miały deformacje kręgosłupa lub kończyn. Chirurdzy ortopedzi kontynuują leczenie dzieci, jednak każda dzisiejsza poradnia ortopedyczna Kraków poszerza swoją praktykę także o choroby powszechne u osób starszych. Niektórzy chirurdzy w ortopedii ograniczają swoją praktykę do określonych obszarów np. układu mięśniowo-szkieletowego.