Łatwym sposobem zarobienia trochę kasy dla młodych dziewcząt jest rola fordanserki. Wbrew pozorom, te dziewczyny nie robią nic zdrożnego czy nieprzyzwoitego, fordanserki to po prostu towarzyszki zabawy. To młode i wesołe dziewczyny, których zadaniem jest rozruszanie każdej imprezy.
Czasami organizatorzy organizują imprezę, gdzie uczestnicy nie wszyscy dobrze się znają, gdzie uczestnicy wstydzą się zainaugurować zabawę lub po prostu są sztywniakami. Wtedy zamawia się w agencji fordanserki, dziewczyny  z dystansem do siebie, które rozbawią i rozweselą każde towarzystwo.
Takie dziewczyny czasami mylone są z paniami do towarzystwa, ale potrafią one zawsze z uśmiechem na twarzy, wyprowadzić panów z błędu.
Dziewczyny są dowcipne, zabawne, ładne, młode i zgrabne, emanują dobrą energią i powodują, że to dzięki nim zabawa staje się naprawdę fajną i wesołą imprezą. Fordanserki są studentkami lub modelkami z agencji reklamowych, bywa także, że te młode dziewczyny zakładają swoje własne agencje i wynajmują się do rozruszania imprez.