Szkoły w dużych miastach zwykle skupiają wokół siebie bardzo dużą ilość uczniów w różnym wieku. Problemem przed jakim stają nauczyciele we współczesnej polskiej szkole jest obieg informacji wśród młodzieży.

W jaki sposób komunikować zmiany w planie, przekazywać informacje o wycieczkach i ważnych zebraniach? Pomocne okazać się w tym mogą gabloty ogłoszeniowe. Można skorzystać z gotowych rozwiązań, występujących w kilku ustalonych rozmiarach, lub zamówić specjalną gablotę na wymiar.

Gabloty wisieć mogą w najlepiej widocznych miejscach w szkole – na korytarzach, przy sekretariacie szkoły lub nawet przy gabinecie pielęgniarki. Aby jeszcze bardziej je uwidocznić, można zamontować wersję z podświetleniem.

Takie tablice zawierać mogą najróżniejsze informacje dla uczniów, które można wieszać za szklaną szybą, zamykaną na kluczyk. W ten sposób zapobiec można odczepianiu niektórych wiadomości, na przykład tych o nadchodzących wywiadówkach. W każdej szkole powinny znajdować się takie gabloty ogłoszeniowe.