obsluga-gabinetu-dentystycznego-1Wśród różnych związanych z medycyną zawodów sporą popularnością cieszy się profesja asystenta stomatologicznego. Ponieważ obsługa gabinetu dentystycznego musi przebiegać w sposób profesjonalny, osoba chcąca się nią zajmować powinna mieć wykształcenie średnie medyczne.
Do obowiązków pomocnika dentysty należy komunikacja z pacjentami, dlatego powinien mieć odpowiednie ku temu kompetencje psychologiczne. Jego zadaniem jest także przygotowywanie urządzeń i materiałów do zabiegu, do czego niezbędna jest fachowa wiedza. Dobry asystent to ogromne wsparcie dla lekarza stomatologii. Odciąża go od wielu rutynowych czynności i pozwala na odpowiednią koncentrację podczas pracy wymagającej bardzo często ogromnej precyzji.
Ze względu na stale rosnącą liczbę prywatnych gabinetów stomatologicznych, rośnie również popyt na pomocniczy personel w tej branży. Podobnie jak w przypadku innych zawodów, szczególnie poszukiwane są osoby z doświadczeniem. Zarobki są bardzo zróżnicowane, ale zazwyczaj im wyższa renoma gabinetu, tym wyższe wynagrodzenie można uzyskać.