Czy język angielski jest przydatny?
Języków warto się uczyć. Powód? Ciągle zmieniający się rynek pracy. Firmy zaczynają coraz mocniej odczuwać braki kadrowe, gdyż ilość wykwalifikowanych pracowników jest dużo mniejsza niż zapotrzebowanie na nich. Wynika to z faktu otwartych granic w Europie. Kiedyś każdy, kto chciał pracować w firmie zagranicznej, musiał przejść bardzo skomplikowane procedury. Po znalezieniu pracy i uzgodnieniu warunków zatrudnienia, trzeba było uzyskać paszport, wizę. Następnie firma w naszym imieniu składała wniosek o przyznanie prawa pracy. Co więcej, owa firma musiała udowodnić, że na to miejsce pracy nie było chętnego pracownika z danego kraju. Dopiero wtedy można było zatrudnić obcokrajowca. Dzisiaj każdy chętny może podjąć zatrudnienie gdziekolwiek chce.
Nauka angielskiego jest bardzo opłacalna. Praktycznie każda firma w Polsce, która myśli o rozwoju, posiada dział kontaktu z zagranicą.
Gdzie można szybko nauczyć się języka? Istnieje wiele szkół o dobrej renomie, które za niewygórowane pieniądze nauczą nas języka, co pozwoli nam na rozwinięcie skrzydeł i zarabianie większych pieniędzy.