medycyna estetyczna (2)Medycyna estetyczna w Polsce
Na świecie medycyna estetyczna powstała już w latach 70. XX wieku. Warto także dowiedzieć się, kiedy ten dział rozwinął się w Polsce i jak to w ogóle wyglądało.

Dyscyplina pojawiła się więc w Polsce w latach 90. XX wieku. W tym czasie założono w Polsce Sekcję Medycyny Estetycznej. Była to pierwsza, tego typu organizacja, która miała na celu spopularyzować medycynę estetyczną zarówno w środowisku medycznym, jak i w całym społeczeństwie. W 2010 roku Sekcja zmieniła nazwę na Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. Rok później towarzystwo zajęło się certyfikowaniem lekarzy. To ono decyduje, który specjalista będzie mógł wykonywać specjalistyczne zabiegi. Tylko lekarz, który utrzyma takie uprawnienia, może stosować metody medycyny estetycznej. Zawsze są to wykształceni, doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści.

Oczywiście na świecie medycyna estetyczna znana jest już od dawna. Można uznać, że pojawiła się już starożytnych czasach. Do dziś jednak korzysta się z niej w celu zapewnienia sobie lepszego wyglądu.