Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pokój, w którym trzymamy wszelkie swoje ubrania. Wcale nie musi być nią wielkie wnętrze, żeby zachować tam stosowny ład. Możemy też na nią przeznaczyć wnękę w ścianie w sypialni. Możemy ją wówczas oddzielić drzwiami przesuwnymi od pokoju i nadal będzie ona wyśmienicie pełnić swoją funkcję.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Trzymane ubrania to najważniejszy czynnik, który ma wpływ na wnętrze garderoby. Wybór o tym, czy potrzebujemy dużo drążków z wieszakami, regałów czy szuflad, zależy od tego, jakiego rodzaju rzeczy mamy. Decydując o meblach do garderoby musimy pod uwagę wziąć także to, czy zależy nam na dodatkowym miejscu na różne urządzenia, takie jak żelazko czy deska do prasowania.

W sytuacji, gdy garderoba nie zajmie dużo miejsca, bardzo dobrym wyborem będzie nabycie szafy na wymiar. Jest to świetny sposób na zmaksymailzowanie miejsca na swoje rzeczy, a także inne dodatki. Warto zdecydować się na kupno mebli na wymiar firmy Komandor, która słynie z wytwarzania bardzo dużych szaf ubraniowych. Dobrze jest przemyśleć także kupno szafy narożnej, która umożliwi powiększenie dostępnej przestrzeni do magazynowania.

Drzwi przesuwne na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Innym sposobem, który umożliwi powiększenie przestrzeni użytkowej w swojej garderobie jest zamontowanie drzwi przesuwnych. Będzie to oddzielny pokój. Przez zastosowanie drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest konieczna do uchylenia klasycznych drzwi. Możemy wybrać gotowe rozwiązania bądź na drzwi przesuwne na wymiar sprzedawane np. poprzez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Odpowiednio wybrane meble to nie wszystko. Należy zadbać także o właściwe oświetlenie pokoju. Niezwykle istotne jest, żeby światło docierało do wszystkich zakamarków pokoju. W przypadku dużych przestrzeni trzeba skupić się także na oświetleniu punktowym, iż oświetlenie ogólne może nie wystarczyć do zapewnienia właściwej ilości światła. Dobrze jest rozważyć kupno LED-ów. Wykorzystują one bardzo mało energii i można zamontować je w przeróżnych miejscach, ponieważ przyjmują one najróżniejsze formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
W garderobie nie może zabraknąć też odpowiedniego lustra. Nie tylko umożliwi ono nieograniczone przeglądanie się podczas wyboru odpowiedniego ubioru, ale również powiększy ono optycznie pomieszczenie. W przypadku niewielkiego pokoju dobrze jest zastąpić lustro stojące wiszącym. W takiej sytuacji dobrze jest zdecydować się na kupno szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.