Już niebawem zaskoczy nas wspaniały maj, a tymczasem tegoroczni maturzyści bardzo sumiennie przygotowują się do egzaminów. W środę, 4 maja o godzinie dziewiątej zasiądą w szkolnych ławkach, by zmierzyć się z językiem polskim. Kolejne dni przyniosą egzaminy z matematyki oraz z wybranego języka obcego nowożytnego ( angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego). Ponadto młodzież obowiązkowo będzie zdawać jeden przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym.

Czasu zostało bardzo niewiele i polskie szkoły stawiają przede wszystkim na ćwiczenia z arkuszami maturalnymi z ostatnich lat, by uczniowie byli przygotowani na każdą ewentualność i czuli się pewnie. Matura to duże przeżycie dla młodzieży, ale również źródło radości. Edukacja szkolna dobiega końca, a tuż po upragnionych wakacjach absolwenci będą mogli rozpocząć równie pasjonujący etap w swoim życiu – studia.
Niewątpliwie to wyniki egzaminów maturalnych zadecydują o przyszłości młodych ludzi i finalizacji ich marzeń o przyjęciu się na jak najlepszą uczelnię.