Rozwój technologii i nauki w ciągu ostatnich lat zrewolucjonizował codzienność zwykłego mieszkańca miasta. Nowoczesne rozwiązania znajdujące się w miastach jak biletomaty, bramki w metrze, samoobsługowe kasy w supermarketach ułatwiają funkcjonowanie.

Ważnym zadaniem szkoły podstawowej jest edukacja społeczna uczniów. Głęboki nacisk powinno się kłaść na informatykę, technologię i fizykę. Nauczyciele wszystkich przedmiotów powinni wykorzystywać dostępne technologie (jak internet, rzutniki, filmy) do urozmaicenia godzin lekcyjnych. Nawet obecne telefony uczniów posiadające dostęp do internetu można umiejętnie wpleść do konspektu lekcyjnego. Nie ma potrzeby, aby uczniowie przekraczając próg klasy odkładali je na osobnym stoliku. Warto je uznać jako nowoczesny gadżet pomocny w zdobywaniu wiedzy. Umiejętne ich wykorzystanie przyczyni się do szybszego opanowania materiału.

Dzięki tabletom, komórkom, internetowi oraz mądremu nauczycielowi, idącemu z duchem czasu nauka jest interesująca, przyjemna i prostsza.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.