OLYMPUS DIGITAL CAMERANie da się ukryć, że każdy ponosi odpowiedzialność za swoje zdrowie. Pomimo osiągnięć nowoczesnej medycyny nadal znacznie łatwiej jest zapobiegać chorobom niż je leczyć, dlatego należy przede wszystkim zwracać uwagę na odpowiednią profilaktykę.

Wpływ na zdrowie ma przede wszystkim właściwy tryb życia. Chociaż praktycznie każdy wie o tym, jak duże znaczenie ma prawidłowa dieta oraz aktywność fizyczna, wiele osób nie wprowadza tej wiedzy w praktyce. Niestety coraz więcej osób cierpi z powodu nadwagi, co oczywiście znacznie zwiększa ryzyko rozwoju poważnych chorób, z którymi nowoczesna medycyna nadal nie radzi sobie zbyt dobrze, np. cukrzycy. Dlatego, aby zachować dobrą kondycję na długie lata, należy przede wszystkim zatroszczyć się o prawidłową dietę, a także o systematyczną aktywność.

Oczywiście niezbędne jest także regularne przeprowadzanie badań profilaktycznych. Zaleca się przede wszystkim częste badanie krwi oraz moczu, ponieważ te dwa proste testy pozwalają na wykrycie większości chorób.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.