W ostatnim czasie na blogu opisałem moich 10 metod nauki angielskiego, które sam stosowałem lub nadal stosuję do nauki języka Szekspira. W tym poście nie dowiesz się o 11 metodzie nauki, ale postaram się w nim zebrać wszystko to, co napisałem do tej pory jeżeli chodzi o naukę angielskiego. Będą linki do każdego z postów, które opublikowałem wraz z krótkim komentarzem do tego, co się pod danym linkiem znajduje i o czym w ogóle dana metoda jest.

Metoda 1 – czytanie (krótkich) tekstów po angielsku – dobra dla początkujących i ogólnie chyba najlepsza, żeby nauczyć się słówek.
Metoda 2 – pisanie (krótkich) tekstów po angielsku – polecam jeżeli nie stać Cię na nauczyciela angielskiego, który sprawdzałby Twoje teksty, a lubisz pisać.
Metoda 3 – słuchanie, tłumaczenie i śpiewanie piosenek po angielsku – najprzyjemniejsza metoda.
Metoda 4 – wymowa angielska – sprytna metoda nauki wymowy.
Metoda 5 – rozmawianie w języku angielskim – kilka sposobów i cennych wskazówek.
Metoda 6 – otaczanie się językiem angielskim – czyli immersja totalna.
Metoda 7 – słownik i podcasty na stronie diki.pl – najlepsza strona do nauki języka angielskiego w sieci. Słownik online i wiele więcej.
Metoda 8 – oglądanie krótkich filmów w Internecie – jak lubisz seriale animowane itp.
Metoda 9 – długie tłumaczenia – dla bardziej zaawansowanych i cierpliwych.
Metoda 10 – książki i pełnometrażowe filmy – apogeum nauki. Od tego NIE ZACZYNAJ!

Mam nadzieję, że komuś te metody nauki pomogą i nauczy się on lub przynajmniej poprawi swoją znajomość angielskiego. Przede wszystkim mi jako osobie piszącej o biznesie itp. najbardziej chodzi o to, żeby dana osoba wykorzystała naukę angielskiego do pomnażania swojego majątku, a w konsekwencji do zmiany stylu życia na lepszy (jakkolwiek to brzmi).