Jak konserwować podesty tarasowe?

W trakcie budowania i aranżacji tarasu wybór często pada na podesty tarasowe. Zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko przystępna cena,ale także fakt, że są one stosunkowo łatwe w samodzielnym montażu. Pozostaje jednak pytanie w jaki sposób konserwować taką posadzkę by jak najdłużej cieszyła nasze oko.

Sprawa jest łatwa gdy nasz wybór padł na podesty z kompozytu. Co prawda nagrzewają się dużo bardziej niż drewniane, co może mieć duże znaczenie gdy nasz taras jest bardzo nasłoneczniony Jednak nie wymagają późniejszej konserwacji, oczywiście za wyjątkiem czyszczenia.

W przypadku gdy nasz taras wykonany jest z drewna to raz do roku powinno się wykonać jego olejowanie. Aby proces był skuteczny podesty należy najpierw wyczyścić myjką ciśnieniową, a w razie potrzeby także mechanicznie. Dopiero oczyszczony suchy taras konserwujemy zawsze używając oleju do desek tarasowych. Jeżeli zastosowanie przez nas podesty są wykonane z drewna egzotycznego dobrze jest sprawdzić jaki olej będzie dla nich najlepszy.

kluczowe słowa: Audyt wewnętrzny GHP, GMP, HACCP – poradnik praktyczny, Pomiary metodą Tegova, Przyczepka samochodowa WNP Suski, decyzja deklaratoryjna