KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERADentystę musi odwiedzać każdy z nas. Będzie to oczywiście z różnych powodów. Może to być na przykład wizyta kontrolna albo planowany zabieg, taki jak na przykład czyszczenie płytki nazębnej lub implanty zębów. Jak należy przygotować się do wizyty?

Przed wizytą należy oczywiście dokonać dokładnego wyszczotkowania i umycia zębów. Do większości procedur muszą one być zupełnie czyste. Jeżeli w danym dniu czeka nas na przykład nakładanie fluoru lub czyszczenie i inne nieskomplikowane zabiegi, nie musimy czynić innych przygotowań. Przed rozpoczęciem wizyty, większość dentystów poprosi nas o wypełnienie specjalnego formularza na temat naszego stanu zdrowia, zażywanych lekarstw oraz alergii.

W przypadku wielu zabiegów będą potrzebne dodatkowe przygotowania. W niektórych wypadkach, przed wyrwaniem zęba będzie trzeba zażyć antybiotyki, które zapisze nam dentysta. Przed innymi zabiegami, takimi jak na przykład implanty zębów albo zakładania aparatu, koniczne będzie zdjęcie panoramiczne naszego uzębienia.