Osiągnij sukces
Trening mentalny święci triumfy na całym świecie. Wielu trenerów mentalnych stało się osobami publicznymi. Część z nich stworzyła coś na kształt własnej grupy wyznawców. Rozkwit tej gałęzi psychologii, od kilku lat można oglądać także w Polsce. Coaching stał się treningiem, niemal tak oczywistym jak trening na siłowni. Sportowcy, ludzie biznesu czy medialne gwiazdy, co raz chętniej korzystają z usług trenerów personalnych z zakresu motywacji.

Coaching jest to połączenie psychologii oraz socjologii. Trener mentalny, poprzez regularne spotkania, poznaje mechanizmy według których funkcjonujemy w życiu. Dobry trener mentalny potrafi dostrzec na jakie aspekty życia musimy zwracać uwagę oraz jak zmienić nasze działanie, aby zmaksymalizować osiąganie zakładanych celów. Pozwala uruchomić, z głębokich pokładów naszej psychiki, te umiejętności, które mogą sprawić, że nasze działanie będzie przynosiło pożądane efekty.

Zanim znajdziemy dobrego trenera, zastanówmy się dobrze. Wraz z rozwojem profesji trenera mentalnego, pojawiło się wielu domorosłych trenerów, którzy wygłaszają puste hasła, nie poparte żadną wiedzą czy doświadczeniem, i każą sobie za to słono płacić.