Przedsiębiorcy często borykają się z problemami w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Dotyczą one często dokumentacji. Skomplikowane przepisy dają jednak pole manewru ludziom, którzy znają się rachunkowości. Powstają dla nich spore możliwości w świadczeniu tego typu usług.
Dobrym miejscem dla młodych ludzi znających się na prowadzeniu księgowości jest Górny Śląsk np. Chorzów. Jeżeli chodzi o biuro rachunkowe Chorzów nie posiada go w cale. Po okresowych trudnościach w okresie transformacji gospodarczej i częściowym upadku ciężkiego przemysłu miasta na Śląsku są bardzo chłonnym rynkiem. Coraz szerzej i na coraz większą skalę rozwijają się prywatne przedsiębiorstwa. Można, więc przypuszczać, że i zapotrzebowanie na tego typu usługi także będzie rosło. Śląsk jest też dużo tańszy niż np. Warszawa, co powinno dodatkowo zachęcić do inwestowania na tych terenach.
Jak widać jest to jeden z wielu pomysłów w kierunku, którego warto się rozwijać i mieć go na uwadze planując podjąć własną działalność.