Biszofit to niezwykle wartościowy minerał należący do halogenków. Został on odkryty i opisany w XIX wieku przez Gustava Bischofa, na którego to cześć został również nazwany. Na świecie znajduje się tylko kilka złóż biszofitu, a ich wartość jest wprost proporcjonalna do głębokości, na jakiej się znajdują. Dlatego też najcenniejsze właściwości mają złoża biszofitu połtawskiego, wydobywanego na terytorium Ukrainy z 2500 metrów poniżej powierzchni ziemi.

Właściwości

Biszofit połtawski jest porównywany do minerałów pochodzących z Morza Martwego, które już od dawna są wykorzystywane do produkcji kosmetyków i słyną ze swoich właściwości. Trzeba jednak zauważyć, że biszofit połtawski ma o wiele większą zawartość magnezu oraz bogatszy skład mineralny, dzięki czemu jego wpływ na nasze ciało i zdrowie może być jeszcze korzystniejszy. Główne pierwiastki zawarte w biszoficie połtawskim to: magnez, jod, potas, brom, żelazo, mangan, krzem, cynk, selen i wiele innych. Dzięki temu każdorazowa aplikacja biszofitu jest dla nas wielką dawką niezbędnych składników wzmacniających nasz organizm.

Stosowanie

Biszofit stosuje się w celach leczniczych w sanatoriach, ale teraz, dzięki produkcji zawierających go kosmetyków, można cieszyć się jego dobroczynnymi właściwościami także w domu. Biszofit poleca się stosować każdemu, ale przede wszystkim osobom, które mają problemy z niedoborem magnezu, sportowcom i osobom aktywnym fizycznie. Działa regenerująco, odżywiająco, rozkurczowo. Łagodzi ból, pomaga się zrelaksować, wzmacnia organizm. Można go stosować na wiele różnych sposobów, w zależności od naszych preferencji. Występuje jako żel, preparaty do masażu, okładów, czy kąpieli.

Dobroczynny wpływ biszofitu połtawskiego jest doceniany przez coraz większą liczbę osób. Pomaga zapobiegać, leczy różne bóle, zwłaszcza stawów, przynosi ulgę sportowcom. Spraw prezent sobie lub swoim bliskim i na własnej skórze przekonaj się o zaletach biszofitu.