Jeśli jesteś studentem i program studiów nie jest na tylko szeroki, że dasz radę łączyć je z pracą to warto się za czymś rozejrzeć. Pozwoli Ci to odciążyć trochę rodziców, oraz zarobić na dodatkowe przyjemności. Poza tym praca dorywcza nauczy Cię szacunku do ciężkiej pracy, a także zarobionych pieniędzy.
Bardzo popularna wśród studentów jest praca na tak zwanych słuchawkach, czyli call center. Nie jest to najprzyjemniejsza praca, jednak z reguły bez żadnego problemu można ją łączyć nawet ze studiami dziennymi.
Wielu studentek, choć zdarzają się też panowie pracuje w restauracjach i kawiarniach. Nie mogą tam liczyć na zbyt duże wynagrodzenie, jednak napiwki od zadowolonych klientów często są dużym wsparciem finansowym. Kurs barmański pozwala na pracę za wiele wyższą stawkę, jednak nadal niewielka część młodych ludzi decyduje się na jego odbycie. Praca za barem jest dla nich jedynie czymś tymczasowym i nie chcą płacić za kursy. Niestety nadal mała ilość pracodawców decyduje się na wysłanie swoich pracowników na tego rodzaju szkolenia.