Banki przez Internet przyszłością bankowości

Minęło już kilka lat jak na polskim rynku bankowości pojawił się pierwszy bank internetowy. Prekursorem bankowości za pomocą Internetu w Polsce jest mBank. Na początku istnienia potencjalni klienci podchodzili bardzo sceptycznie do tej formy bankowości. Sposobem na przyciągnięcie klientów przez mBank, było wysokie oprocentowanie kont oszczędnościowych, które było kilkukrotnie większe niż w bankach tradycyjnych. Obecnie mBank posiada około 1,5 miliona zadowolonych klientów.

W ślad za mBankiem poszły inne banki. Obecnie banki przez Internet oferują dostęp całodobowy do praktycznie wszystkich swoich produktów. Dzięki zaawansowanym technologiom klient może 24h na dobę korzystać z usług banku, sprawdzać stan konta, zlecać przelewy przez Internet oraz zamawiać kredyty przez Internet.

Dostęp do rachunku przez Internet wiąże się też innymi korzyściami. Jedną z nich są darmowe przelewy lub po bardzo niskich kosztach. Przelewy są kilka krotnie tańsze niż tradycyjne przelewu w banku czy też za pomocą Poczty Polskiej.