Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


    
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Spotkanie z aspirantem

18.10.2013r. w ramach lekcji z wychowawcą odbyło się spotkanie uczniów II TOT/HOT z dowódcą zastępu Straży Pożarnej w Bytowie, aspirantem Michałem Cieślińskim, absolwentem Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i Ratownictwa Medycznego (AP Słupsk). Uczniowie mieli okazję poznać zadania ratownika medycznego i sposoby udzielania pierwszej pomocy, a także zachowania bezpośrednio na miejscu wypadku. Szczególną uwagę zwrócił na błędy popełniane podczas wybierania numerów alarmowych i podstawowe elementy sprawdzenia bezpieczeństwa otoczenia oraz stanu zdrowia osoby poszkodowanej. Pod koniec spotkania uczniowie mogli się wykazać poznaną wcześniej wiedzą na temat pierwszej pomocy. Trenowali to na manekinie PSP.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.