Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


    
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Erasmus +

Podsumowaliśmy  tegoroczny projekt Erasmus +. Uczestnicy zagranicznych staży opowiadali o swoich wrażeniach z pobytu w Preston w Anglii, Valencii w Hiszpanii  i Schmalkalden w Niemczech. Słowa były poparte obrazem,  każda grupa przygotowała prezentację multimedialną oraz plakaty ze zdjęciami. Uczestnictwo w stażu daje możliwość  poznania obcego kraju od podszewki. Uczniowie podkreślali korzyści z miesięcznego pobytu za granicą, gdzie oprócz ciężkiej pracy mieli okazję zwiedzić spoooory zakątek ziemii. Dzięki pobytowi za granicą poszerzyli swoje horyzonty,  zbudowali sieć znajomości,  chłonęli język, zetknęli się z różnymi kulturami, inną mentalnością. Dzięki zdobytemu doświadczeniu będą mieli wiele do powiedzenia, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Wszystkiemu przysłuchiwali się przede wszystkim uczniowie klas drugich, którzy zdobędą swoją szansę w przyszłym roku, opiekunowie staży, nauczyciele.  Swoją obecnością zaszczycili nas także naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu p.Dariusz Glazik oraz kierownik Działu Usług Rynku Pracy p.Natalia Burandt. Słowa uznania wyraził także wicestarosta Powiatu Bytowskiego  p.Roman Ramion. 

Comments are closed.