Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


    
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Międzywojewódzki Konkurs Mistrz Wiedzy Hotelarskiej

W dniach 12-13.03.2019r. dwie uczennice naszej szkoły, Emilia Kotz, Natalia Wolska oraz wzięły udział w „Międzywojewódzkim Konkursie Mistrz Wiedzy Hotelarskiej” organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Słupsku. Uczennice przygotowały autoprezentację oraz napisały  test wiedzy hotelarskiej składający się z 30 pytań. Do kolejnego etapu zakwalifikowała się Emilia, która musiała wykazać się umiejętnością obsługi kelnerskiej, znajomością języka angielskiego oraz umiejętnością radzenia sobie w trudnych sytuacjach zawodowych  i pomysłowością podczas obsługi gościa w recepcji. Dodatkowo uczennice zapoznały się z ofertą hotelu Grand Lubicz uzdrowisko Ustka,  który był jednym ze sponsorów konkursu. Uczestnicy konkursu mieli możliwość skorzystania z noclegu, atrakcji Wellness&SPA  oraz wzięli udział w uroczystej kolacji.

Comments are closed.