Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


    
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Teoria w praktyce…

Dnia 27.02.2019 r. (środa) uczniowie klasy II TS mieli możliwość wzięcia udziału w wycieczce do Gdańska. Wraz z panią Joanną Malek i dyrektorem Stanisławem Kożyczkowskim odwiedziliśmy Centrum Biznesowe Oliva, BCT (Bałtycki Terminal Kontenerowy) oraz Merkus Supermarket.

Pierwszym etapem wyjazdu był wykład na temat internetu oraz programowania. Poznaliśmy kilka internetowych „trików”, które na pewno pomogą nam w bezpiecznym korzystaniu z internetu. Co ciekawe wykład przeprowadzony był w języku kaszubskim. Pan Wojtek w ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy. Wspomniał również, że jest ‘trenerem’ programowania w „Infoshare Academy”. W interesujący i inspirujący sposób mówił o osiągnięciach swoich kursantów. Spotkanie to pokazało nam, że jak ujął to Pan Wojtek „kto nie ryzykuje nie pije szampana” i bez pracy, zaangażowania czy starań nie uda nam się spełnić marzeń.

Następnie grupa licząca 23 osoby została podzielona. Część miała przyjemność zwiedzić BCT. Uczniowie przemieszczali się autokarem po placu portu z racji bezpieczeństwa. Przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiadał o procesach pracy. Zobaczyliśmy na żywo to o czym uczymy się na lekcjach i możemy obejrzeć tylko w książkach czy internecie  Cieszymy się, że dostaliśmy taką możliwość aby zobaczyć to wszystko od środka, ponieważ jest to teren na który bardzo mało osób z zewnątrz ma wstęp.

Druga grupa wybrała się do Merkus Supermarket.

Na miejscu kierownik sklepu opowiedział jak wygląda praca w sklepie, oprowadził nas po nim i opowiadał o tzw. „chwytach marketingowych”. Zobaczyliśmy pracę na magazynie i w biurze. Na zakończenie mieliśmy okazję obsłużyć klientów sklepu MERKUS.

Wycieczkę zorganizował Pan Leszek Szmidtke z Fundacji Inspirujące Przykłady.

Comments are closed.