Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


    
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Klasa III TH odwiedziła kwiaciarnię „Goździk”

Kwiaciarnia mieści się przy ul.Popiełuszki. Zobaczyliśmy od środka pracę, jaką wykonują tam zatrudnione panie florystki. W firmie zatrudnionych jest 10 pań. Jedna z nich poświęciła nam czas i przybliżyła historię działalności oraz odpowiedziała na nurtujące nas pytania. Dowiedzieliśmy się, że firma działa już od 26 lat. Na terenie Bytowa znajdują się jeszcze dwie kwiaciarnie, filie tej firmy. My udaliśmy się do głównej, w której dokonuje się przyjęcia dostaw. Znajduje się tam chłodnia przeznaczona do przechowywania kwiatów. Stamtąd rozwożone są do pozostałych kwiaciarni.

Okazało się, że praca florystki nie jest wcale taka łatwa, potrzeba dużo zaangażowania oraz zapału do pracy. Co ciekawe, zdarza się, że w tym zawodzie pracują także mężczyźni.

Wizytę uważamy za udaną!

Comments are closed.