Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


    
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Spotkanie z działaczem opozycji w PRL Prof. dr hab. Aleksandrem Hallem

06. 12.18 r. w naszej szkole gościł dr hab. Aleksander Hall. Jego wizyta wpisywała się w cykl spotkań z osobami zaangażowanymi w ruch Solidarność i biorącymi udział w walce o demokratyczną Polskę. Trzon wypowiedzi naszego gościa stanowiła refleksja nad fenomenem ruchu Solidarność. A. Hall wyjaśniał, czym jest solidarność, podkreślał, jak ważna była i jest wspólnota, jedność i społeczeństwo obywatelskie. Apelował, byśmy ideałów tamtych czasów nigdy nie stracili. 
Podczas spotkania młodzież zadawała pytania dotyczące współczesnego patriotyzmu, sytuacji w Polsce i na Ukrainie.Wyszła z niego zadowolona i bogatsza o wiedzę z historii współczesnej Polski.

Comments are closed.