Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


    
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Wizyta w Olivia Business Centre

29 listopada 2018 roku klasa III TE wraz z kilkoma uczennicami z klasy II TE uczestniczyła w wycieczce do Gdańska. Celem wyjazdu była wizyta w Olivia Business Centre.
Najpierw uczniowie wzięli udział w wykładzie pt. Edukacja finansowa wg banku Santander. Głównym tematem rozmów był budżet domowy. Klasa aktywnie uczestniczyła w wykładzie, wykonując zadania w grupach. Zaprezentowano istotę oszczędzania, bankowości i finansów. Zwrócono uwagę na zasady działania lokat bankowych, oprocentowania kredytów.
Następnie uczniowie mieli okazję zobaczyć zapierającą dech w piersiach panoramę Gdańska z 34 piętra budynku Olivia Star.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w firmach BAYER i HK FINANCE. Uczniowie, podzieleni na grupy poznawali strukturę tych przedsiębiorstw w zakresie księgowości i finansów.
W firmie BAYER grupa brała udział w ciekawych warsztatach. Uczniowie zmagali się między innymi z zasadami księgowania, metodami kreatywnego myślenia – design thinking. Przygotowano również pokój zagadek. Na koniec wizyty w BAYER, uczniowie otrzymali poczęstunek oraz upominki w postaci worków z gadżetami firmowymi.
Druga grupa uczniów odwiedziła HK FINANCE. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat struktury i zarządzania w firmie. Dowiedzieli się podstaw na temat księgowości w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. Klasa została także oprowadzona po firmie, mogła zapoznać się z zadaniami pracowników.
Po zakończonych prezentacjach firm, uczniowie w dobrych humorach wrócili do Bytowa.

Wycieczka mogła się odbyć dzięki uprzejmości i osobistemu zaangażowaniu pana Leszka Szmidke z fundacji Inspirujące Przykłady.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę!

Comments are closed.