Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


    
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

MODA NA SUSHI

W naszej szkole odbył się profesjonalny kurs sushi. W czasie którego poznaliśmy historię tej najsmaczniejszej potrawy świata. Uczniowie zostali zapoznani z procesem przygotowania sushi, składnikami, procesem gotowania ryżu oraz techniką zwijania różnych rodzajów sushi, m.in.: hosomaki, futomaki, uromaki, nigiri. Spotkanie połączone było z ćwiczeniami praktycznymi, które pozwoliły uczestnikom na samodzielne wykonanie zaprezentowanych rodzajów sushi.

Co warto wiedzieć o sushi ?

Najbardziej popularne sushi składa się z kwaśnego ryżu połączonego z owcami morza zawiniętego w wodorosty nori. Według tradycyjnych zasad sushi powinno się jeść palcami? Chociaż w Polsce bardzo popularne jest jedzenie tej potrawy specjalnymi pałeczkami. Do zestawu sushi podawany jest również sos sojowy, w którym macza się kolejno kawałki sushi. Na stole nie może również zabraknąć zielonego japońskiego chrzanu wasabi, który charakteryzuje się bardzo intensywnym smakiem, a także marynowany imbir. Spożywa się go w celu oczyszczenia swoich kubków smakowych pomiędzy degustacją różnego rodzaju produktów.

Dlaczego warto jeść sushi?

Oprócz tego, że jest niezwykle smaczne, jest również doskonałym źródłem węglowodanów złożonych, dzięki którym nabieramy energii na cały dzień. W ryżu znajdziecie również niezwykle cenne witaminy z grupy B, a także składniki mineralne: magnez, mangan, fosfor i cynk.

Zachęcamy Was do spróbowania samodzielnego stworzenia tej potrawy w domu. Zaproście swoich przyjaciół i razem stwórzcie smaczną i zdrową potrawę, doskonale się przy tym bawiąc.

Comments are closed.