Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


    
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Zajęcia z dietetykiem

Dnia 28 lutego 2018 w naszej szkole odbyły się zajęcia z dietetykiem, które poprowadziła Pani Katarzyna Klaman z Fabryki Zdrowia. Zaproszony gość to również wykwalifikowany trener personalny i nauczycielka wychowania fizycznego.

 

W zajęciach udział wzięły klasy 3 TSE i 3TH, które wysłuchały wykładu na temat zdrowego stylu życia i przystąpiły do przygotowanych przez Panią Katarzynę zadań. Najpierw uczniowie obliczali swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, uwzględniając masę ciała i aktywność fizyczną w ciągu dnia. Następnie obliczali ile kostek cukru znajduje się w poszczególnych produktach spożywczych. Na koniec kilku ochotników przystąpiło do pomiaru masy ciała na specjalnej wadze, pokazującej zawartość tłuszczu, wody i mięśni w organizmie. Pani Katarzyna zinterpretowała wyniki uczniów i udzieliła kilku wskazówek.

Mamy nadzieję, że takie zajęcia pomogą zrozumieć uczniom, jak ważna jest zbilansowana dieta i uprawianie sportu.

Pani Kasi serdecznie dziękujemy!

 

Comments are closed.