Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


    
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

KONKURS NA NAJLEPSZE ŚWIĄTECZNE CIASTECZKA

       W Polsce piernik początkowo znany był pod nazwą miodownik, a było to ciasto chlebowe na bazie mąki i miodu, którego początki wypiekania są datowane na XIII wiek. Jego cechą charakterystyczną było to, że dojrzewało przez lata w piwnicach. Przygotowywanie piernikowego ciasta zajmowało wiele czasu i wyrabiano je tylko raz w roku: zimą. Następnie zamykano je w piwnicy na 12 miesięcy i przed kolejnymi bożonarodzeniowymi świętami kończono przyrządzanie ciasta.
W naszej szkole, zgodnie z tradycją, po raz kolejny odbył się konkurs na Najlepsze świąteczne ciasteczka i pierniki. Uczniowie wykazali się dużą inwencją twórczą i zapałem w czasie ich dekorowania. 21 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

Jury w skład którego weszli nauczyciele i dyrekcja szkoły przyznali:
I miejsce Anna Treder, Samanta Czapiewska, Wiktoria Czapiewska 
II miejsce Justyna Patelczyk, Marta Ciechanowicz, Dominika Lublewska
III miejsce Monika Michalke, Kinga Hendrych, Weronika Flisikowska 
Pachnące świętami pierniki i ciasteczka sprzedano na aukcji charytatywnej, z której zysk przekazano na WOŚP. Wszystkim dziękujemy za okazane serce.

Comments are closed.