Archive for: Grudzień 2018

Spotkanie z działaczem opozycji w PRL Prof. dr hab. Aleksandrem Hallem

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

28 listopada uczennica klasy III TE Alicja Bukowska uczestniczyła w uroczystości wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019. Uroczysta gala odbyła się w Gdańsku, w Muzeum II Wojny Światowej.

Wszystkim stypendystom gratulowała Małgorzata Bielany – Pomorski Wicekurator Oświaty. Podziękowanie złożyła również rodzicom uczniów oraz nauczycielom i dyrektorom szkół. Otrzymanie stypendium to wielki sukces dla naszej uczennicy i wyróżnienie za trud włożony w naukę.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

Szkolne Koło Wolontariatu po raz kolejny zorganizowało akcję na rzecz schroniska TOZ w Słupsku. Celem akcji była poprawa warunków pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy wrażliwości i wdrożenie młodzieży do aktywnego udziału w zbiórce dla zwierząt.

Zebraliśmy  20 kg karmy suchej, 10 puszek karmy mokrej, legowiska, koce, smycze, kagańce, obroże, miski i inne akcesoria oraz zabawki dla podopiecznych schroniska.
Cieszymy się, że wzięliście udział w tej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest Wam obojętny. Dziękujemy za Wasze wielkie serce i wrażliwość na los braci mniejszych.
Podziękowania kierujemy również do p. Krzyżanek, który dostarczył nasze podarunki do schroniska w Słupsku.

Uśmiech psa znajduje się w jego ogonie. – W. Hugo

Konkurs „Schüleraustausch“

4 grudnia 2018 r. odbył się finał konkursu organizowanego przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie.
Przedmiotem konkursu było zaplanowanie i przygotowanie programu pobytu dla grupy uczniów z Niemiec, odwiedzających swoich rówieśników w Polsce w ramach międzyszkolnej wymiany młodzieży.
Kinga Krywiak, Karolina Miotk i Kacper Płotka zajęli II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Wizyta w Olivia Business Centre

29 listopada 2018 roku klasa III TE wraz z kilkoma uczennicami z klasy II TE uczestniczyła w wycieczce do Gdańska. Celem wyjazdu była wizyta w Olivia Business Centre.
Najpierw uczniowie wzięli udział w wykładzie pt. Edukacja finansowa wg banku Santander. Głównym tematem rozmów był budżet domowy. Klasa aktywnie uczestniczyła w wykładzie, wykonując zadania w grupach. Zaprezentowano istotę oszczędzania, bankowości i finansów. Zwrócono uwagę na zasady działania lokat bankowych, oprocentowania kredytów.
Następnie uczniowie mieli okazję zobaczyć zapierającą dech w piersiach panoramę Gdańska z 34 piętra budynku Olivia Star.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w firmach BAYER i HK FINANCE. Uczniowie, podzieleni na grupy poznawali strukturę tych przedsiębiorstw w zakresie księgowości i finansów.
W firmie BAYER grupa brała udział w ciekawych warsztatach. Uczniowie zmagali się między innymi z zasadami księgowania, metodami kreatywnego myślenia – design thinking. Przygotowano również pokój zagadek. Na koniec wizyty w BAYER, uczniowie otrzymali poczęstunek oraz upominki w postaci worków z gadżetami firmowymi.
Druga grupa uczniów odwiedziła HK FINANCE. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat struktury i zarządzania w firmie. Dowiedzieli się podstaw na temat księgowości w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. Klasa została także oprowadzona po firmie, mogła zapoznać się z zadaniami pracowników.
Po zakończonych prezentacjach firm, uczniowie w dobrych humorach wrócili do Bytowa.

Wycieczka mogła się odbyć dzięki uprzejmości i osobistemu zaangażowaniu pana Leszka Szmidke z fundacji Inspirujące Przykłady.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę!

Spotkanie z kierownikiem “Media Expert”

Handel i sprzedaż to sektor, w którym nie trudno o pracę – również na stanowisku menedżerskim. Kierownik musi kontrolować to, co dzieje się w sklepie i efektywnie zarządzać swoimi podwładnymi.

O arkanach tej trudnej pracy opowiedział pan Michał Miotk, kierownik sklepu “Media Expert” w Bytowie, z którym spotkali się uczniowie klasy III TH.

Z wielkim zapałem i entuzjazmem  opowiedział on o systemie działania placówki handlowej i przekazał swoją wiedzę. Uczniowie dowiedzieli się m.in.: jak powinna przebiegać prawidłowa relacja z klientem, jak wygląda system motywacyjny w firmie oraz jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna. Pan Michał zobrazował na swoim przykładzie najważniejsze cechy, jakie powinien posiadać menedżer: pewność siebie, empatię, asertywność, konsekwencję i doskonałą organizację.

Kontynuacją tego spotkania było zaproszenie nas do marketu. Na miejscu zapoznaliśmy się z najświeższą ofertą i dowiedzieliśmy się jak zwiększyć skuteczność sprzedaży w placówce i jak wygląda planowanie pracy sklepu.

Te cenne wskazówki przydadzą się na nam na drodze planowania naszej kariery 🙂