Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


    
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Category: Nasza szkoła

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Wstępna informacja o wynikach matur 2018

–>  wstępna informacja o wynikach matur 2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Konkurs „Superhandlowca Ekonoma”

Kolejny raz wybieraliśmy najlepszego handlowca z naszej szkoły. Doskonały handlowiec posiada nie tylko umiejętności miękkie, ale także potrafi je łączyć z wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w czasie edukacji.  Dzięki  temu przychodzi mu łatwe prowadzenie procesów handlowych.

W tegorocznej edycji konkursu ”Superhandlowca Ekonoma roku 2018”  zostały przyznane następujące miejsca:

I miejsce Julia Jerszewska klasa III TH

II miejsce  Patrycja Myślak klasa III TH

III miejsce Joanna Butowska  klasa II TLH

Patronat nad konkursem obejmuje Market Kaufland z Bytowa, który nie tylko sprawuje opiekę podczas zdobywania wiedzy praktycznej naszych uczniów, ale także jest sponsorem konkursu.

Zwycięzcom gratulujemy!

Warsztatach na temat kreatywności w życiu, które odbyły się w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości

W ramach projektu prowadzonego przez Fundację Inspirujące Przykłady klasa I TŻiUG w dniu 14 czerwca wzięła udział w warsztatach na temat kreatywności w życiu, które odbyły się w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

Drugim punktem programu były wizyty studyjne  w firmie Hamilton i BBK. Grupa uczniów która odwiedziła Hamilton zapoznała się z szerokim wachlarzem wyspecjalizowanych usług dotyczących badań: żywności, opakowań, chemii gospodarczej, zabawek, zabawek, paliw i innych produktów.

Druga grupa w  BBK zapoznała się z ofertą firmy i uczestniczyła w warsztatach z zakresu dekoracji wnętrz. BBK od 20 lat kreuje trendy aranżacyjne na polskim i zagranicznym rynku tworząc bogate i unikalne kolekcje ozdób, tekstyliów i domowych akcesoriów dla trzech marek: home&you, Essex, a Tab.

WIELKIE WYDARZENIE W EKONOMIE!

WIELKIE WYDARZENIE W EKONOMIE !
6 czerwca w naszej szkole odbył się po raz pierwszy POWIATOWY KONKURS KULINARNY O TYTUŁ MASTERCHEF POWIATU BYTOWSKIEGO.  Organizatorem tego przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe i ZSE­-U. Tematem głównym konkursu były

dorsz, kasza w daniu głównym, rabarbar, czekolada w deserze.

W konkursie wzięły udział szkoły kształcące w kierunku gastronomicznym
z powiatu bytowskiego oraz partnerska szkoła z Rugii w Niemczech. W jury zasiadali uznani restauratorzy i szefowie kuchni:

Sławomir Miotk szef kuchni restauracji Stary Browar w Kościerzynie i restauracji
w Pałacyku Lisewo

Tomasz Szydzikowski szef kuchni restauracji Zielona Brama w Przywidzu i restauracji Zamek w Bytowie

Jarosław Rahn właściciel restauracji Jaś Kowalski w Bytowie

Harald Golinsky przewodniczący Stowarzyszenia Kucharzy na Rugii, Niemcy

Mimo wielu emocji, uczniowie pracowali w skupieniu a rywalizacja była zacięta. Jak mówił Przewodniczący jury walka była wyrównana, ale zgodnie z zasadami należało wyłonić zwycięzców. Z dumą przedstawiamy wyniki:

I miejsce: Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. St. Staszica w Bytowie

II  miejsce Regionales Berufliches Bildungszentrum Vorpommern-Rügen, Sassnitz

III  miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy

Wyróżnienie Szkoła Branżowa w Bytowie

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

„Przekazać młodość”

Uczniowie Ekonoma udostępnili film z przebiegu projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu – 2018 r na Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=ButjQD39Hhk

Proszą wszystkich, których zainteresuje film o polubienie.

Agata, Nicol, Agata, Ola, Ala, Natalia, Wiktoria, Patryk, Miłosz, Borys i Kacper

Warsztaty „Psychologia biznesu”

Uczniowie klasy I TE w dniu 9 maja 2018 r. uczestniczyli w warsztatach „Psychologia biznesu”, które odbyły się w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości „STARTER” .

Oprócz tego  jedna z grup odwiedziła największe w Trójmieście centrum biznesowo-biurowe „Olivia Business  Centre” . Uczniowie mieli możliwość odwiedzić firmę HK Finance, która zajmuje się m.in.    prowadzeniem ksiąg rachunkowych.

Druga grupa miała możliwość zobaczyć jak funkcjonuje BCT Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni

Spotkanie w ZSE-U dot. 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

20 kwietnia 2018 roku odwiedził naszą szkołę Prezes Związku Piłsudczyków w Kartuzach p. Tomasz Kocent. W spotkaniu wzięło udział około 30 uczniów naszej szkoły z różnych klas , zainteresowanych historią. Spotkanie zainicjowane zostało przez nauczycielkę szkoły Anitę Maryńczak- Prądzyńską, a związane było z Akademią Nowoczesnego Patriotyzmu, nad którą pieczę mają Elżbieta Pałasz i Hanna Finster- Wirkus i 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pan Kocent opowiadał uczniom ekonoma o Marszałku Józefie Piłsudskim oraz nieco zapomnianym, a wartym przypomnienia 66 Kaszubskim Pułku Piechoty. Pułk zaczęto organizować w 1919 roku w Poznaniu i tuż potem wziął on udział w wojnie polsko- bolszewickiej. Odniósl wiele zwycięstw, szczególnie w bojach nad Bugiem. Odznaczał się męstwem i dobra organizacją.

Z kaszubską jednostką związany był kapitan Jan Wandtke, którego postać przedstawiła uczniom Anita Maryńczak- Prądzyńska, wnuczka kapitana. W czasie wojny z bolszewikami był on dowódcą pułkowych taborów, za swoje zasługi został uhonorowany Krzyżem Walecznych.

Młodzież ekonoma wykazała ogromne zainteresowanie tematem, a spotkanie przyniosło dobry efekt pogłębiając wiadomości uczniów o nieznane fakty z udziału Kaszubów w walce o niepodległość Polski.

Szkoła zgłosiła również swój udział w konkursie ” Pomorskie drogi do Niepodległej” z okazji 100-lecia niepodległości, który ogłosił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Uczniowie maja zaprezentować w formie prezentacji multimedialnej działacza, który przyczynił się do krzewienia polskości na Pomorzu.

Zespół pracuje pod kierunkiem nauczycielki Anity Maryńczak- Prądzyńskiej, a w jego skład wchodzą uczniowie z klasy II TO: Maikowski Maja, Wolska Natalia i Gospodarczyk Michał. Bohaterem przygotowywanej prezentacji, której wyniki poznamy we wrześniu 2018 roku jest Kapitan Wojska Polskiego Jan Wandtke.

 

Zakończenie klas IV 2018